Jadalnia

Jadalnia, to miejsce do którego uczniowie ruszają tłumnie w momencie, kiedy wybije godzina rozpoczynająca przerwę obiadową. Jej przeznaczenie jest jasne – w stołówce dzieci mają zjeść główny posiłek dnia. Jest to także przestrzeń, w której uczniowie się spotykają, nawiązują i podtrzymują relacje, uczą się prawidłowych zachowań związanych z jedzeniem posiłków poza domem czy w środowisku innym niż rodzina.

Spożywanie posiłków w naszej szkole odbywa się w warunkach zapewniających spokojne spożycie obiadu, bez stresu i presji czasu. Uczyć jedzenia bez pośpiechu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa to nasze motto.

Posiłki w naszej szkole dostarczane są przez restaurację „W dobrym smaku”. Rodzice mają możliwość wyboru spośród 3 wariantów posiłków, w zależności od potrzeb:

• Zupa
  • Obiad
  • Obiad z podwieczorkiem

Posiłki te, są zgodne pod względem składu z regulacjami prawnymi dotyczącymi żywienia uczniów, a przy tym są smaczne. Stawiamy w tej kwestii, jako placówka, na jakość i bogactwo składników odżywczych w posiłkach, jakie serwujemy naszym dzieciom. Jadłospis, uwzględnia potrawy, które są zarówno zdrowe, odżywcze jak i smaczne.

Na terenie naszej szkoły uczniowie mają stały i nieograniczony dostęp do wody, który umożliwia dzieciom odpowiednie nawodnienie i wyrobienie właściwych, zdrowych nawyków żywieniowych, które zaprocentują lepszym zdrowiem i samopoczuciem.

Nasza szkoła bierze udział w „Programie dla szkół” na rok szkolny 2022/2023 na nieodpłatne dostarczanie owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych do szkół podstawowych.

Opracowanie - Elwira Filip