Świetlica szkolna

Świetlica szkolna Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21” zapewnia opiekę swoim uczniom zarówno w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, przed, jak i po lekcjach.

Świetlica czynna jest w godzinach: od 7.00 do 16.30.

Świetlica w naszej szkole to magiczne miejsce w którym dzieci współtworzą przestrzeń do rozwijania się i lepszego poznawania kolegów/koleżanek. W świetlicy odrabiamy prace domowe, uczymy się nowych rzeczy, gramy w różnorodne gry, bawimy się, śmiejemy ale także wspólnie rozwiązujemy problemy.

Świetlica anglojęzyczna

W naszej szkole dostępna dla uczniów jest również świetlica anglojęzyczna czynna od poniedziałku do piątku. Na zajęcia w świetlicy anglojęzycznej przeznaczonych jest osiem godzin tygodniowo, są one prowadzone przez native speakera i nauczyciela języka angielskiego. Odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach. Podczas zajęć dzieci rozwijają wszystkie kompetencje językowe. Szeroki wybór pomocy dydaktycznych, którymi szkoła dysponuje, powoduje, że nauka języka angielskiego jest także super przygodą i zabawą.

Celem świetlicy anglojęzycznej jest systematyczne oswajanie dzieci z językiem angielskim. Formy pracy na zajęciach są bardzo zróżnicowane, aby proces nauki był ciekawy i przyjazny. Na zajęciach zaznajamiamy uczniów z kulturą, geografią i tradycjami całego obszaru anglojęzycznego. Próbujemy rozbudzić w uczniach ciekawość świata i poszanowanie dla innych narodowości i zwyczajów.

Nasza świetlica to przede wszystkim:

• wychowawcy z pasją,
  • twórcze zajęcia,
  • miła i bezpieczna atmosfera,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka

Gdzie spędzamy czas podczas zajęć świetlicowych?

• w głównej sali świetlicy szkolnej wyposażonej między innymi w gry planszowe, gry edukacyjne, monitor interaktywny, interaktywne roboty Codey Rocky, piłkarzyki;
  • w salach wyposażonych w tablice interaktywne;
  • w sali z SmartFloor (Magiczny Dywan);
  • na sali gimnastycznej;
  • na szkolnym boisku i placu zabaw;
  • na sali do SI (integracji sensorycznej);
  • na sali muzycznej;
  • sali zabaw ruchowych wyposażonej między innymi w stolik multimedialny eFUN-C 32" i SmartFloor (Magiczny Dywan).

Podstawowe formy pracy w świetlicy to:

• gry i zabawy ruchowe z elementami wychowania fizycznego i sportu;
  • gry i zabawy stolikowe (dydaktyczne, manualne, strategiczne, towarzysko – rozrywkowe itp.);
  • zajęcia plastyczne;
  • zajęcia relaksacyjne;
  • zajęcia językowe z nauczycielem języka angielskiego;
  • zabawy muzyczne;
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe – nauka programowania z inteligentnym robotem Codey Rocky, kodowanie, czytanie, oglądanie programów telewizyjnych i filmów, rozrywki umysłowe,
  • gry i zabawy przy użyciu monitora interaktywnego;
  • zajęcia dydaktyczno – wychowawcze z zakresu profilaktyki zdrowia, higieny i bezpieczeństwa.

W stołówce można zjeść smaczny obiad a w godzinach popołudniowych podwieczorek.

Nasi wychowankowie, w świetlicy zawsze mogą liczyć na fachową pomoc ze strony życzliwych i przyjaznych nauczycieli.