Świetlica szkolna

Świetlica szkolna Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21” zapewnia opiekę nad uczniami w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, zarówno przed, jak i po lekcjach.

Świetlica czynna jest od godziny 7.00 do 16.30.

Świetlica w naszej szkole, to magiczne miejsce, w którym dzieci współtworzą przestrzeń do rozwijania się, lepszego poznawania siebie samych i swoich kolegów/ koleżanek. W Świetlicy odrabiamy lekcje, uczymy się nowych rzeczy, gramy w różnorodne gry, bawimy się i śmiejemy, rozwiązujemy problemy.

Nasza świetlica to przede wszystkim:

• wychowawcy z pasją,
  • twórcze zajęcia,
  • miła i bezpieczna atmosfera,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka

Gdzie spędzamy czas podczas zajęć świetlicowych?

• w głównej sali świetlicy szkolnej wyposażonej między innymi w gry planszowe, gry edukacyjne, monitor interaktywny, interaktywne roboty Codey Rocky, piłkarzyki;
  • w salach wyposażonych w tablice interaktywne;
  • w sali z SmartFloor (Magiczny Dywan);
  • na sali gimnastycznej;
  • na szkolnym boisku i placu zabaw.

W drugim budynku naszej Szkoły korzystamy również z:

• sali do SI (integracji sensorycznej);
  • sali muzycznej;
  • sali zabaw ruchowych wyposażonej między innymi w Stolik multimedialny eFUN-C 32" i SmartFloor (Magiczny Dywan).

Podstawowe formy pracy w świetlicy to:

• gry i zabawy ruchowe z elementami wychowania fizycznego i sportu;
  • gry i zabawy stolikowe (dydaktyczne, manualne, strategiczne, towarzysko – rozrywkowe itp.);
  • zajęcia plastyczne;
  • zajęcia relaksacyjne;
  • zajęcia językowe z nauczycielem języka angielskiego;
  • zabawy muzyczne;
  • zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe – nauka programowania z inteligentnym robotem Codey Rocky, kodowanie, czytanie, oglądanie programów telewizyjnych  i filmów, rozrywki umysłowe,
  • gry i zabawy przy użyciu monitora interaktywnego;
  • zajęcia dydaktyczno – wychowawcze z zakresu profilaktyki  zdrowia, higieny i bezpieczeństwa.
  • zajęcia w ramach Programów Edukacyjnych: m.in. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”.

Przed zajęciami świetlicowymi, w stołówce można zjeść smaczny obiad, a w godzinach popołudniowych podwieczorek.

Nasi wychowankowie, w świetlicy zawsze mogą liczyć na fachową pomoc ze strony życzliwych i przyjaznych nauczycieli.