DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

GALA ROZDANIA NAUCZYCIELSKICH OSCARÓW

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela to okazja do podziękowania pedagogom i pracownikom oświaty za ich codzienne starania, trud, wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Z tej okazji 13 października 2023 br., cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii, na której uczniowie swoim nauczycielom pięknymi wierszami, piosenkami i gestami wyraziły swoje podziękowanie za serce, uśmiech, troskę, codzienną pracę i poświęcenie. Galowe stroje, słodkie upominki, kwiaty – takich akcentów w szkole tego dnia było wiele.

Po występie artystycznym uczniów odbyła się uroczysta gala, podczas której – na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznano i wręczono specjalne Oscary nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. Szkolną galę oscarową z ogromną elegancją poprowadziły uczennice klasy IV a - Maria P. oraz Zuzanna Ś. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły byli nominowani aż w 17 kategoriach.

Oskara w kategorii:

 • „Złoty wykładowca” - otrzymała p. Elżbieta Stępak,
 • „Mikrofonu Roku” - p. Cecylia Kafel, p. Maria Wodecka-Kuliga, p. Anna Fara,
 • „Żartownisia Roku” - p. Jerzy Krzysztyniak oraz p. Andrew Miller,
 • „Szwajcarski zegarek” - p. Aneta Wnęk , p. Aldona Haligowska i p. Andrzej Gregorczyk,
 • „Gorący Uśmiech” - p. Anna Haznar, p. Michalina Wójtowicz oraz p. Aneta Łysiak–Mazur,
 • „Złota Katarynka” - p. Magdalena Kozłowska oraz p. Lidia Malczyk,
 • „Debiut Roku” - p. Dorota Dubiel, p. Elżbieta Głogowska –Makoś,
 • „Miss i Mister” - p. Elżbieta Brynecka i p. Piotr Zajdel,
 • „Złoty Pazurek” - p. Katarzyna Czupińska,
 • „Złote Lustereczko” - p. Małgorzata Czudec i p. Agata Józefowicz,
 • „Bratnia Dusza” - p. Jolata Bałon,
 • „Efekty Dźwiękowe” - p. Diana Bigosińskaj i p. Dorota Munzberger-Gąbka,
 • „Montaż” - p. Katarzyna Kubit,
 • „Efekty Specjalne” - p. Bożena Zajdel, p. Ewelina Kruczak, p. Magdalena Potyrała,
 • „Niebiański Spokój” - p. Elwira Filip,
 • „Przyjaciółki Zmioteczki i Szczoteczki” - p. Iwona Zajdel, p. Klaudia Drzyzga i p. E.Węgrzynowska,
 • „Oskary Honorowe” - p. Dyrektor Grażyna Gregorczyk i p. Prezes Renata Kopacz.

Laureaci kroczyli w świetle reflektorów niczym gwiazdy po czerwonym dywanie, odbierali statuetki, a następnie pozowali do zdjęć fotografowi - zupełnie jak na prawdziwej gali wręczania Oscarów. Uczniowie wiwatowali, bili brawo, natomiast nagrodzeni nauczyciele z uśmiechem i wielkim zaskoczeniem odbierali statuetki. Każdy nauczyciel został doceniony i wyróżniony. Nie zabrakło nawet wzruszających przemówień.

Po Gali Oscarowej głos zabrała Pani Dyrektor – Grażyna Gregorczyk, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń, za zaangażowanie i ogromny wkład pracy nauczycieli, terapeutów i pracowników szkoły na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którymi obdarzani są uczniowie. Za pomysły, kreatywność i ciekawe inicjatywy doświadczonych nauczycieli. – Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że nabywanie wiedzy staje się źródłem radości dla uczniów.

O tym, że uczniowie potrafią zaskakiwać przekonaliśmy się na zakończeniu gali, kiedy uczeń klasy Va – Daniel K. w prezencie dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zaprezentował swój autorski utwór w stylu hip - hop. W zgrabnych hiphopowych bitach przekazał nam życzenia i dużo pozytywnej energii.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej na długo pozostanie w pamięci zarówno pedagogów jak i uczniów naszej szkoły i z pewnością przejdzie do historii.

GALERIA

Opracowanie – Elżbieta Stępak