DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Wtorek 13 października był szczególnym dniem w naszej szkole. Od samego rana w powietrzu czuć było świąteczną atmosferę, która udzielała się każdemu - zwłaszcza naszym uczniom, którzy nieśmiało na przerwach nucili słowa znanej piosenki:
 
„Nauczyciel ma swój dzień, ty to wiesz i ja to wiem,
(..) Za uśmiech, cierpliwość nad każdym zeszytem,
 za miejsca nieznane - na mapie odkryte,
za wszystkie zadania, za wszystko, co wiemy:
najpiękniej, jak można, dziś Wam DZIĘKUJEMY!”Rozstawione sztalugi, a na nich fotografie uśmiechniętych twarzy nieznanych dzieci, bardzo intrygowały i przyciągały wzrok uczniów. Kim są te dzieci? To pytanie było na ustach wszystkich naszych podopiecznych.
 
     

Nic dziwnego, że każdy z pewną nutą niecierpliwości czekał na godzinę 11, kiedy to rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dla uczniów klas pierwszych była to szczególna okazja bowiem po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie jak i wokalne, lecz nie tylko te!
 

W trakcie naszej uroczystości rozstrzygnięty został między klasowy konkurs pt. „Moja Pani”.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Maksymilian Trybus kl. Ia
II miejsce Maria Pacławska kl. Ia
III miejsce Blanka Kinel kl. IaWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłów!

Po akademii był czas na składanie życzeń i pyszny tort!  W końcu Dzień Edukacji Narodowej zasługuję na szczególną oprawę!