FINAŁ KONKURSU „BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ”

W naszej szkole odbył się niedawno konkurs pt. „By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą”. Przeznaczony był dla młodszych klas, więc wzięły w nim udział klasy 1a, 1 b i 2a.

Uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji pani bibliotekarki o potrzebie posiadania zakładek.

Czytając książkę w wolnych chwilach rozwijamy swoją wyobraźnię, poszerzamy horyzonty myślowe i swój zasób słownictwa. Bardzo przydatnym gadżetem okazują się oryginalne zakładki do książek.

Obecnie zakładki nie przypominają już prostokątnych kawałków tektury z wypisaną na nich tabliczką mnożenia. Są za to nietuzinkowym, kompatybilnym z książką elementem. Zdaniem miłośników literatury, to swego rodzaju biżuteria, która zarówno zachęca do czytania, jak i zdobi tomik wierszy lub powieść. Pełni zatem funkcję użytkową i estetyczną – zaznacza konkretny fragment tekstu oraz umila czytanie. Zakładek można używać nie tylko do różnego rodzaju książek, ale także notesów, planerów czy nawet kalendarzy.

Mimo niewielkich rozmiarów, zakładki są prawdziwymi przyjaciółmi moli książkowych. Przy ich pomocy z pewnością uniknie się irytującego wertowania kartek, a co za tym idzie niepotrzebnej straty czasu. Ich urokliwy wygląd to świetny dodatek, dzięki któremu każda powieść czy tomik wygląda wyjątkowo. Ich oryginalna szata graficzna może pozytywnie zaskoczyć czytelnika i poprawić humor podczas lektury. Posiadają różne formy i finezyjne kształty, co sprawia, że są w pełni niepowtarzalne. Zakładki ratują rogi książek, a za sprawą ciekawej faktury przyciągają wzrok każdego mola książkowego.

Nagrody w konkursie.

Do biblioteki wpłynęło dużo zakładek konkursowych więc postanowiliśmy komisyjnie, że przyznamy po 3 nagrody.

Za 1 miejsce w klasach pierwszych dla:

Diego Monesmy klasa 1b

Hryhorii Zavalko klasa 1b

Hani Niemczyk klasa 1a

Za 2 miejsce w klasach pierwszych 2 nagrody:

Natalii Szumańskiej 1a

Julii Cwenar klasa 1b

Za 3 miejsce w klasach pierwszych 2 nagrody:

Ani Niemiec klasa 1b
Milenki Szczepanik 1b

Klasa 2a

1 miejsce Zuzanna Jórasz

Klasa 2a

2 miejsce Karolina Pelczarska

Wszyscy uczniowie na koniec konkursu otrzymali od Pani Dyrektor piękne zakładki do książek.

GALERIA

Bibliotekarz Małgorzata Czudec