SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM „LEON”!Pod koniec października dziesięcioro naszych uczniów wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Leon”. Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jak się okazało nasi uczniowie spisali się na medal!!!
Uczniowie z Niebieskiej wystartowali w dwóch kategoriach konkursowych przewidzianych dla edukacji wczesnoszkolnej. Najlepiej poszło nam w części matematycznej aż siedmioro dzieci z klasy pierwszej i dwoje z klasy drugiej uplasowało się w pierwszej dwudziestce w kraju. 


Są to z klasy pierwszej:
  • Weronika Bobrowska
  • Przemysław Król
  • Piotr Pojnar
  • Blanka Kinel
  • Zuzanna Świerczek
  • Maria Pacławska
  • Franciszek Babkowski
Z klasy drugiej wzięli udział:
  • Aleksandra Dreher 
  • Daniel Kurcab


Zarówno w klasie pierwszej jak i w klasie drugiej pojawiły się plakaty, które ze względu na to, że nie ma swobodnego wejścia do szkoły dla rodziców prezentujemy tutaj.Weronika  Bobrowska, Przemysław Król oraz  Aleksandra Dreher  otrzymali od organizatorów konkursu dyplom laureata. Weronika zajęła 3. miejsce  w kraju z wynikiem 96% poprawnych odpowiedzi, Przemek 10. miejsce (84%)  w kategorii klas pierwszych a Ola 5 miejsce (92%) wśród uczniów klas drugich. W tej kategorii wzięło udział 860 uczniów z klasy pierwszej 1942 uczniów z klasy drugiej. 

Nasi laureaci podczas wręczenia nagród w szkole:

 
   

   
Wszyscy uczniowie brali udział w zajęciach kółka matematycznego prowadzonego przez Panią Katarzynę Kubit.  

Uczniowie próbowali też swoich sił w kategorii zintegrowanych sprawności. Najlepiej spisali się Aleksandra Dreher i Daniel Kurcab plasując się w pierwszej 20. W pierwszej pięćdziesiątce uplasowało się łącznie dziewięciu uczniów. W tej kategorii w kraju wzięło udział 657 w klasie pierwszej i 997 w klasie drugiej. Gratulacje i życzenia sukcesów w kolejnych edycjach konkursu złożyła cała społeczność Niebieskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Gratulujemy!
Konkurs koordynowały Panie Elżbieta Stępak oraz Katarzyna Kubit.

Już dziś przyjmujemy zgłoszenia do wiosennej sesji „Leona”. Tym razem powalczymy także w kategorii języka angielskiego. 

Poniżej jedno z zadań konkursowych. Więcej zadań z poprzednich edycji można znaleźć na stronie  www.