NIEBIESKA21 OBCHODZI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

OGŁOSZENIE WYNIKÓW Z MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO LEON

Ta matma nie jest trudna,
Ta matma nie jest nudna,
To Królowa Nauk wszelkich,
Trzymaj z nią, a będziesz wielki!

14 marca w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Matematyki. Rozpoczęliśmy od uroczystego rozdania dyplomów z Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon.

Uczniowie z klas 1-3 wystartowali w trzech kategoriach konkursowych przewidzianych dla edukacji wczesnoszkolnej: matematyki, języka angielskiego oraz z zintegrowanych sprawności. Z kolei uczniowie klas 4 i 5 wystartowali w konkursie z zakresu matematyki i języka angielskiego.

Najlepiej poszło nam z języka angielskiego. Sześcioro uczniów uplasowało się w pierwszej dziesiątce w kraju, otrzymując tytuł laureata. Są to: Joanna Bodnia (1 miejsce), Diego Monesma (3 miejsce), Jan Markiewicz (5 miejsce), Przemysław Król (7 miejsce), Michał Rozborski (9 miejsce) oraz Natasha Szydło (10 miejsce).

Bardzo dobre wyniki nasi uczniowie osiągnęli również z matematyki: Zuzanna Jórasz (9miejce), Fabian Najdecki (10 miejsce) oraz w zakresie zintegrowanych sprawności: Zofia Chmiel (10 miejsce).

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie Leon zajęli miejsca od 11 do 32. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci upominki. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Po nagrodzeniu uczestników konkursu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w grach i zabawach matematycznych. Miały one na celu ukazanie innej strony tej nauki. Tematem przewodnim była matematyka w życiu codziennym tj. matematyka w klockach, matematyka w plastyce, matematyka w grach logicznych i planszowych oraz wiele innych.

Z kolei uczniowie klas 4-5 wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki w formie escape room. Ich zadaniem było odgadnięcie kodu do skrzyni, w której uwięziony był króliczek wielkanocny oraz czekoladowe pisanki. W tym celu musieli rozwiązać szereg zadań matematycznych poukrywanych w klasie. Uczniowie świetnie sobie poradzili z zadaniami, ratując w ten sposób Święta Wielkanocne.

Dziękujemy za matematyczne świętowanie, zapraszamy na kolejną odsłonę za rok! Matematyka może być przyjemna i dawać radość!

GALERIA

Opracowała: mgr Aneta Wnęk