INTEGRACYJNA WYCIECZKA „NIEBIESKIEJ”

 

We wtorek 14.09.2021 br., po trzech lekcjach w szkole, wybraliśmy się na   warsztaty przyrodnicze w terenie. Piękna, słoneczna pogoda, chwila jazdy autokarem i znaleźliśmy się przy Zamku Kamieniec.  Byliśmy prawie w komplecie, uczniowie klas I-III i nauczyciele Niebieskiej. Był czas nie tylko na lekcję przyrody, ale świetna okazja na integrację całej społeczności.  

Ścieżka przyrodnicza, którą przemierzaliśmy wspólnie, odkrywała przed nami fantastyczne widoki, a okazy przyrodnicze i historia zamku, który jest świetnie widoczny z Krosna  wielu z nas zaciekawiła. 
 

Trasa ścieżki stanowi pętlę, której początek i koniec znajdują się w tym  samym miejscu. Podczas spaceru ścieżką podziwialiśmy bogactwa fauny i flory oraz ciekawe rzeźby terenu wraz z wychodniami skalnymi. 

 
Wzdłuż trasy ścieżki oglądaliśmy różne gatunki drzew, których kilka umieliśmy rozpoznać i nazwać, inne były dla nas albo szpilkowe albo liściaste.
 Mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków roślin, w tym grzyby te jadalne i te trujące. Nietrudno było zobaczyć i rozpoznać  muchomora. 
 

 

                                                                                                
Las rozbrzmiewał głosami ptaków. Mimo, że byliśmy dużą grupą udawało się nam zachować tak, by słyszeć śpiewy ptaków i nie przeszkadzać zwierzakom. Po spacerze był czas na regenerację sił i odpoczynek. Spędziliśmy czas w urokliwym miejscu nieopodal Zamku Kamieniec w  karczmie ,,Mocium Panie”, gdzie czekała na nas pyszna pizza. Zjedliśmy z apetytem bardzo duże porcje.

Po nabraniu sił, przyszedł czas na wspólne zabawy i słuchanie okolicznych legend związanych z miejscami, które zwiedziliśmy.
 


Dzień był ciepły i słoneczny, a widoki naprawdę wspaniałe! Wycieczka była nie tylko lekcją przyrody, ale doskonałą okazją by bliżej się poznać. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach powrócili do szkoły w nadziei, że takich lekcji będzie znacznie więcej. Mamy materiał na najbliższe zajęcia w szkole, ale czekamy z utęsknieniem na nowe przygody i kolejne lekcje w terenie.

Opracowanie - Elżbieta Stępak – wych kl. 2A