Relacja z Europejskiego Dnia Logopedy

 

W piątek, 6. marca logopedzi z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21” i Fundacji 21 mieli pełne ręce roboty. Od rana w ramach obchodów Europejskiego Dnia Logopedy diagnozowali, uczyli i wspólnie z dziećmi, rodzicami i nauczycielami ze szkoły poznawali różne sposoby radzenia sobie z trudnościami artykulacyjnymi.
 
W tym dniu z bezpłatnych konsultacji logopedycznych prowadzonych przez specjalistów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21” i Fundacji 21 w Krośnie skorzystało kilkanaście osób.
 
Podczas imprezy przyjmowane były także prace przedszkolaków i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na konkurs logopedyczno-plastyczny. Na konkurs wpłynęło 17 prac ze szkół podstawowych i przedszkoli. Każda z prac konkursowych to gra logopedyczna z głoską [s]. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i doborem różnorodnych form plastycznych.

 
 

W finale obchodów wzięło udział ponad 30 dzieci. Uczniowie i kandydaci do „Niebieskiej 21”, przedszkolaki Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Planeta 21” i uczestnicy konkursu logopedyczno-plastycznego wspólnie bawili się z logopedycznym wężem. W programie znalazły się m.in.: zabawy ruchowo-słuchowe, ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne, zajęcia z metody aktywnego słuchania Batti Strauss.
  

Dzieci mogły się też wcielić w rolę logopedy: pod opieką specjalistów wykonały krótki masaż logopedyczny swoim rówieśnikom i zwracały uwagę na poprawną wymowę.
 
Na koniec czekały na podopiecznych zabawy sensoplastyczne, w czasie których powstały kolorowe węże z masy solnej.
 
To był intensywny, wyjątkowy dzień!