SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK, AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI

Chyba każdemu z nas zdarzyło się w niewyjaśnionych okolicznościach zgubić ulubioną skarpetkę. „Przecież do pralki włożyłam na pewno dwie, więc dlaczego jest tylko jedna???” - myślimy. Dziś mieliśmy okazję spotkać się z panią Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci, która posiadła wiedzę na temat, co dzieje się ze zgubionymi skarpetkami i podzieliła się nią z dziećmi w książce „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Tytuł ten, oraz inne książki pani Justyny już od wielu lat są w czołówce ulubionych lektur dla dzieci, zarówno ze względu na świetne pióro autorki jak i wartości w nich zawarte.

Kiedy wychodziliśmy na spotkanie, dzieci ekscytowały się, że spotkają prawdziwą pisarkę! Pani Justyna nie zawiodła swoich małych czytelników. Bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy, skąd czerpie pomysły i jak to się stało, że została pisarką. Na koniec podpisała przyniesione przez dzieci książki.

Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie zainspirowało naszych uczniów do prób pisarskich i pokazało, że nawet prosta historia wspomagana nieograniczoną wyobraźnią może zmienić się w fascynującą przygodę! Bardzo dziękujemy pani dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej Elżbiecie Staroń oraz paniom z Oddziału dla Dzieci za zorganizowanie i zaproszenie naszych uczniów na to fantastyczne spotkanie!

GALERIA

Opracowanie – Diana Bigosińska