ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA W NASZEJ SZKOLE

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Społeczność naszej szkoły już po raz kolejny dołączyła do uroczystego przemarszu ulicami miasta Krosna organizowanego przez „Fundację 21” i Przedszkole Integracyjne „Planeta 21”.

Głównym celem tej akcji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat osób dotkniętych tym syndromem oraz zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Data obchodów nie jest przypadkowa. Nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Na znak naszej solidarności i tolerancji wszyscy zakładamy w ten dzień skarpetki „nie do pary”.

Marcowe obchody przypominają nam o idei tego Święta. Podkreślają naszą akceptację, szacunek i otwartość wobec osób z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Dziękujemy dzieciom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w akcję oraz pokazanie, że są otwarci na problemy osób niepełnosprawnych.

Wszyscy jesteśmy równi, mimo że różnimy się między sobą!

GALERIA

Opracowanie – Ewelina Kruczak