ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NIEBIESKIEJ 21

„Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” – to hasło ogólnopolskiej akcji, która ma zwiększyć świadomość na temat autyzmu. Nasza szkoła również bierze udział w tej akcji jako znak solidarności z osobami z autyzmem, między innymi obchodząc Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Na całym świecie ten dzień obchodzony jest 2 kwietnia. Został on ustanowiony w 2007 roku przez ONZ, a jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI. To ukłon w kierunku osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. Niebieskim akcentem społeczność szkoły łączy się z nimi, stara się zrozumieć ich codzienność, z którą muszą się zmagać, a także uczy tolerancji na inność zachowań.

Nasza społeczność szkolna przyłączyła się do obchodów Dnia Świadomości Autyzmu 3 kwietnia. Wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. W trakcie spotkania uczniów z naszą panią pedagog Eweliną Kruczak mieliśmy okazję wspólnie zatańczyć, pooglądać filmiki, posłuchać wiadomości na temat autyzmu oraz przede wszystkim porozmawiać na jego temat.

Dajmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem!

GALERIA

Opracowała: mgr Aneta Wnęk