SZKOLNY PÓŁFINAŁ LIGI CZYTELNIKÓW ROZSTRZYGNIĘTY!

Za nami półfinał Wielkiej Ligii Czytelników, który odbył się 14 marca 2024 roku w całej Polsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu w naszej szkole z kategorii 1-3 (6 osób) i kategorii 4-6 (2 osoby) dzielnie przystąpili do testu półfinałowego.

Klasy 1-3 pisały test z książki Julity Grodek pt. „Mania dziewczyna inna niż wszystkie”, a klasy 4-6 z książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”

Wymagana liczba punktów, aby przejść do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników wg. regulaminu było to 80 punktów.

Po przeliczeniu punktów z wszystkich poprawionych testów 16 marca wyłoniliśmy zwycięzcę Wojciecha Filaka ucznia klasy 1b, który uzyskał z testu 85 punktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Dyrekcję naszej szkoły „Niebieska 21”.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!!!

Trzymamy kciuki za Wojtka Filaka, który będzie reprezentował naszą szkołę w finale.

GALERIA

Słowo od Organizatorów Wielkiej Ligii po teście półfinałowym:

Drodzy Uczestnicy, Koordynatorzy, Szanowni Rodzice Uczestników Wielkiej Ligi Czytelników!

Dziękujemy za udział w etapie szkolnym i teście półfinałowym VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Każda przeczytana książka jest sukcesem dziecka i rodzica. W dobie sztucznej inteligencji niezwykle ważny jest rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można uzyskać czytając książki. Cieszymy się, że jesteście z nami :)

W tym roku konkurs Wielka Liga Czytelników zgromadził prawie 15 tysięcy Uczestników, a razem z Rodzicami i Koordynatorami jest nas dużo, dużo więcej! Dziękujemy Wam za tworzenie Społeczności Aktywnych Czytelników. Za nami dwa etapy konkursu. Pierwszy - promujący wspólne czytanie w rodzinach. Jesteśmy przekonani, że wspólne chwile w rodzinach spędzone na czytaniu, procentują w wielu aspektach rozwoju dziecka (i nie tylko dziecka). To bezcenny czas i największa nagroda!

Drugi etap - półfinał, to etap kwalifikacyjny. Eliminacje do finału ogólnopolskiego, które wzbudziły wiele emocji. Etap ten jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania. Kształtuje u Uczestników, odpowiednio wspieranych przez nauczycieli i rodziców, niezwykle istotne cechy radzenia sobie z efektami swojej pracy - ze zwycięstwem i pozorną porażką.

Wszystkim Uczestnikom i Rodzicom gratulujemy udziału w konkursie, każdej chwili spędzonej na wspólnym czytaniu. Cieszcie się z tego pięknego czasu i doceniajcie te chwile. Są ważniejsze niż materialne nagrody. Wszystkich Uczestników, którzy nie awansowali do finału i ich Rodziców zachęcamy, aby tę pozorną porażkę przekuć w zwycięstwo. Świętujcie udział w konkursie. Mieliście okazję uczestniczyć w projekcie, który właściwie zrealizowany, dostarczył Wam motywacji do wartościowego spędzania czasu wolnego. Podjęliście wyzwanie, zdobyliście cenne doświadczenie, a brak awansu do ostatniego etapu nie oznacza porażki. Czytajcie nadal, a będziecie zwycięzcami.

Wszystkich Uczestników, którzy awansowali do finału i ich Rodziców zachęcamy, aby następny etap potraktować jako okazję do dalszego rozwoju. Pamiętajcie, że nie wynik jest najważniejszy. To działanie - czytanie, przygotowywanie się, współpraca i odpowiadanie na pytania - są istotnymi czynnikami rozwoju i główną nagrodą w konkursie. Aby docenić trud włożony w przygotowanie do finału i uhonorować jak najwięcej fantastycznych Uczestników, nie ograniczamy się tylko do jednego laureata, lecz zgodnie z zasadami konkursu, w każdej kategorii wiekowej Mistrzem Polski zostają WSZYSTKIE DRUŻYNY, które zdobędą od 90 do 100% punktów w teście finałowym.

Bibliotekarz Małgorzata Czudec