Uroczyste otwarcie NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ - NIEBIESKA 21

Jak świętowaliśmy otwarcie naszej szkoły – fotorelacja z uroczystości 2 września 2019 r..
 
Mamy zaszczyt zaprosić
na uroczyste otwarcie
Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21”w Krośnie,
połączone z pasowaniem na ucznia,
które odbędzie się 2 września 2019 r.                                                                                            
Prezes Zarządu sp. z o.o. „Niebieska 21    Renata Kopacz

        Dyrektor Szkoły    Grażyna Gregorczyk
                                                                            


W programie:
1200 - kościół oo. Franciszkanów pw. Nawiedzenia NMP – msza św.
w intencji założycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły
 
 
1315 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Niebieska 21” w Krośnie
(ul. Czajkowskiego 51) – poświęcenie obiektu szkoły, uroczyste otwarcie roku szkolnego, pasowanie na ucznia klasy I,  wpis do kroniki
 
 W naszej szkole już od samego rana trwały przygotowania do uroczystości. Wreszcie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Szkoła ubrana w odświętne szaty. Pojechała krośnieńska kolejka. Nie zapomnieliśmy jej udekorować niebieskimi balonikami.
11.30. Pora ruszać.
 
  Pani Dyrektor Grażyna Gregorczyk uzgadnia trasę przejazdu z Panem motorniczym, a nauczyciele wraz z dziećmi z zerówki   wsiadają do kolejki i wszyscy ruszamy w drogę.
 
Po przyjeżdzie na krośnieński rynek  spiesznie udajemy się do kościoła oo Franciszkanów na mszę św. Pod kościołem czekają już na nas pierwszaki z rodzicami.
 
Godz. 12.00 UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA w kościele oo. Franciszkanów pw. Nawiedzenia NMP
Msza św. pod przewodnictwem o. gwardiana  Krzysztofa Janasa – proboszcza naszej parafii w intencji założycieli, uczniów, rodziców i pracowników szkoły   zostawi niezapomniane wspomnienia.
   
   
 Ksiądz Proboszcz w pięknym kazaniu zwrócił się do wszystkich, a szczególnie do dzieci. My aktywnie włączyliśmy się w oprawę Mszy Św.  Marysia Kopacz - czytanie, modlitwa wiernych- Panie: Renata Kopacz, Grażyna Gregorczyk i Paulina Zazulska.
 
 
 
W procesji dary  niosły pierwszaki i ich młodsi koledzy z zerówki: Sara Zielińska, Antek Drapiewski, Magdzia Lichoń i Adaś Kopacz  …..wraz z nauczycielami Paniami:  Eweliną Kruczak i Katarzyną Kubit, a wszystko koordynowała Pani Agata Józefowicz – nauczycielka religii w naszej szkole.
 
Na zakończenie o. gwardian polecił dzieci i całą społeczność szkoły Matce Bożej Murkowej – patronce Miasta Krosna.
Po mszy, św., przy pięknej pogodzie  przeszliśmy na rynek, gdzie czekała na nas kolorowa kolejka.

Szybko dowiozła nas do stacji docelowej  Czajkowskiego 51  do naszej szkoły. 
 
 
Czekali już na nas goście z panem Zbigniwem Kubitem - przewodniczącym  Rady Miasta Krosna, Ojcem Krzysztofem Janasem  Gwardianem,  Panem Piotrem Grudyszem – przewodniczącym komisji Edukacji Rady Miasta i  dyrektorami zaprzyjaźnionych sąsiedzkich szkół i placówek oświatowych oraz gospodarze Pani Dyrektor i Pan Jan Papierz.
 
Przed nami kolejna część uroczystości
OTWARCIE I POŚWIĘCENIE  BOISKA

Nasze dzieci opanowały boisko jeszcze przed jego otwarciem.
 

Po przecięciu wstęgi przez dzieci, nauczycieli, gospodarza obiektu i przedstawicieli władz samorządowych boisko zostało otwarte  i po specjalnej modlitwie poświęcone


OTWARCIE SZKOŁY
Zanim dorośli dotarli do szkoły z boiska dzieci wraz z wychowawcami Panią Elżbietą Stępak i Justyną  Olszyk czekały w holu z biało czerwoną wstęgą na otwarcie szkoły.
 
Trochę to trwało, gdyż oprócz gości każdy chciał dotknąć nożyczek i być współautorem przecinania wstęgi i otwierania obiektu, toteż wielka radość zapanowała, gdy wstęga została w końcu przecięta.
Wszyscy udali się na salę na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Tę część prowadziły Pani Renata Kopacz – Prezes Zarządu sp.zoo Niebieska21 i Grażyna Gregorczyk – Dyrektor szkoły
 
 
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i oficjalnym powitaniu gości  głos zabrał główny pomysłodawca i ojciec całego przedsięwzięcia Pan Jan Papierz.
To dzięki niemu i Pani Renacie Kopacz dziś wystartowała  nasza szkoła. 
Szkoła stworzona jest dla dzieci i one mają się czuć tutaj bardzo dobrze, jak w domu a może nawet lepiej. Aby tego dokonać musimy pozyskiwać grono pedagogów i rehabilitantów, którzy są pasjonatami. Pracy mamy dużo a pomysłów jeszcze więcej - mówił podczas otwarcia Jan Papierz. Zapowiedział zaangażowanie w specjalistyczną opiekę i kompleksową rehabilitację podopiecznych z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć medycyny.

Po wystąpieniu Pana Jana Papierza Pani Dyrektor Grażyna Gregorczyk  w  imieniu całej kadry pedagogicznej zapewniła, że damy z siebie  wszystko, by szkoła spełniła oczekiwania rodziców, którzy nam zaufali,  by dzieci czuły się u nas dobrze, by rozwijały się  na miarę swoich możliwości, by sprawiały radość swoim rodzicom i dodała
„ufam, że uda się nam
odkryć  i rozwinąć talenty,
pomóc w   pokonywaniu słabości,
nauczyć wiary we własne siły i moc nauki,
stawiać wysoko poprzeczkę,   być jak  ….. ( ktoś , kogo szczególnie cenię i podziwiam)”Wspólna piosenka pierwszaków i przedszkolaków Witaj Szkoło poprzedziła uroczyste ślubowanie, które sprawnie przeprowadziły wychowawczynie l klasy pierwszej A i B
 
Ślubowanie
My uczniowie klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej ,,Niebieska 21”  w Krośnie
uroczyście ślubujemy:
dbać o dobre imię naszej szkoły,
uczyć się pilnie i dobrze zachowywać,
przysparzać radości rodzicom i nauczycielom 
Po ślubowaniu dzieci zostały pasowane na ucznia naszej szkoły przez Panią Dyrektor.
 
 

Wszystkie pierwszaki na potwierdzenie swojego ślubowania odbiły pod tekstem  ślubowania swoje paluszki.  
 


 W prezencie od szkoły otrzymały białe i niebieskie koszulki z logo szkoły ,dzienniczki ucznia i komplety zeszytów .
 

W tej części zabrali głos zaproszeni goście Pan Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna i Pani Lucyna Opoń – Kierownik Delegatury Kuratorium Oświaty w Rzeszowie
 
 
Uroczystość zakończyło wspólne sto lat dla szkoły przy wspaniałym torcie przygotowanym na tę okazję w cukierni mistrza cukiernictwa Pana Roberta Wołczańskiego.
 
 Nie zapomnieliśmy również o poświęceniu sal lekcyjnych naszej szkoły Ojciec Gwardian Krzysztof Janas w  asyście  zaproszonych gości,  nauczycieli  i gospodarzy obiektu uroczyście poświęcił gabinety i sale lekcyjne. Po uroczystościach wychowawcy klas spotkali się z rodzicami i swoimi nowymi uczniami.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napisali o nas
Źródło: https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/8631-w-krosnie-otwarto-niepubliczna-szkole-podstawowa-niebieska-21
 
 
Napisali o nas
Źródło: https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/8631-w-krosnie-otwarto-niepubliczna-szkole-podstawowa-niebieska-21