UROCZYSTE POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 W NIEBIESKIEJ

 


Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł  czas  odpoczynku od nauki i porannego wstawania.

W dniu 25 czerwca 2021 r.  na  szkolnej tablicy pojawił się napis „do wakacji zostało 0 dni”.

Uroczystość wręczenia świadectw w szkole poprzedziła Msza św., którą   w przeddzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego odprawił proboszcz naszej parafii o. gwardian  Piotr Micał. Dzieci, nauczyciele i rodzice  aktywnie włączyli się w oprawę Mszy Św.

 

 


W szkole spotkaliśmy się 25 czerwca o godz. 11.00. Było uroczyście, radośnie i nie zabrakło wzruszeń. W obecności rodziców towarzyszących dzieciom, nauczycieli, terapeutów  i pracowników szkoły mogliśmy rozpocząć naszą uroczystość odśpiewaniem hymnu państwowego. Jak zawsze były z nami Pani Renata Kopacz – Prezes „ Niebieskiej” - organu prowadzącego i Pani Grażyna Gregorczyk – dyrektor szkoły, która po krótkim wystąpieniu przekazała mikrofon uczennicy klasy IA  Zuzannie Świerczek –prowadzącej cały program w wykonaniu wszystkich koleżanek i kolegów.Wiele ciepłych dobrych słów uczniowie kierowali pod adresem nauczycieli.  Uczniowie  kochający szkołę ale równocześnie nie mogący doczekać się upragnionych świadectw to marzyciele, pszczółki, bohaterowie, hobbyści, mole książkowe,milczki, aktywni, badacze... uczeni, leniwce, zgrywusy - Istny kram osobliwości! 

„Sporo jest różnych szkół na całym świecie. Lecz takiej jak nasza, na całym globie nie znajdziecie! Nikt nie urządza tu bójek! Każdy stara się tak pracować, by nie dostawać jedynek,  dwójek!  - to wypowiedź jednej z uczennic w czasie programu artystycznego. Piosenki, dowcipne teksty i znakomite aktorstwo dzieci zostało nagrodzone. 

Przyszedł czas na rozdanie świadectw, które kolejno odbierali uczniowie z klas I i II oraz obecne na sali dzieci z edukacji domowej.

Klasa Ia
Klasa IbKlasa IIa,bDzieci z edukacji domowej:

Klasa IIIedKlasa Ved


Świadectwa szybko trafiły do Rodziców, a dzieci na swoje miejsca na scenę.

Nie zabrakło też nagród i dyplomów.


Nagrody  Dyrektora szkoły – za rzetelną naukę i wzorową postawę uczniowską   w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:
 
 1. Przemysław Król - uczeń klasy Ia  
 2. Sara Zielińska - uczennica klasy IIa
 

Nagrody te są fundowane przez organ prowadzący i przyznawane po zaopiniowaniu przez Radę Pedagogiczną.

W tym roku na wniosek wychowawców i  nauczycieli prowadzących zajęcia dodatkowe zostało przyznanych 12 nagród w postaci bonów  książkowych za osiągnięcia  naukowe, artystyczne, najwyższą frekwencję i wzorową postawę uczniowską. Otrzymali je uczniowie klasy Ia i Ib:

 
 1. Weronika Bobrowska
 2. Krystian Dyląg 
 3. Blanka Kinel
 4. Adam Kopacz
 5. Natalia Krawczyk
 6. Przemysław Król
 7. Daniel Kurcab
 8. Maria Pacławska
 9. Piotr Pojnar
 10. Zuzanna Świerczek
 11. Eryk Trznadel
 12. Milena Wołczańska
  
Nie zabrakło nagród rzeczowych za osiągnięcia sportowe i  pokonywanie własnych słabości . Medale  otrzymała cała drużyna Mali niebiescy mistrzowie sportu, a szczególne wyróżnienia w  troje super mistrzów:
 
 1. Franciszek Babkowski
 2. Antoni Drapiewski
 3. Kacper Kramarz
 

Młodzi artyści pokazali coś więcej niż tylko umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne. Pokazali jak wielka w nich drzemie siła i jak działa w praktyce integracja.  Jesteśmy z nich dumni.Każdy uczeń jest wyjątkowy, dlatego każdy otrzymał dyplom, który wskazuje na jego szczególny talent. Wśród podopiecznych mamy: mistrza pióra, mistrza komputera, mistrza prac plastycznych, mistrza spostrzegawczości i bystrego oka, asa matematyki, pogromcę liczb oraz wiele innych… . Wszyscy otrzymali także wakacyjne upominki.Nie zapomnieliśmy o naszych przyjaciołach  i sponsorach szkoły.  Listy z podziękowaniem za zaangażowanie w życie szkoły  i sponsorowanie różnych szkolnych przedsięwzięć otrzymali:
 
 1. Jan Papierz
 2. Zarząd Merkury Market
 3. Paweł Bobrowski
 4. Anhait Pyżińska
 5. Agnieszka i Krzysztof Kurcabowie
 6. Robert i Karolina Wołczańscy
 7. Magdalena Rajchel-Dyląg
Na zakończenie  zaprezentowała się grupa taneczna.

Po zakończeniu uroczystości nie zabrakło czasu  na pamiątkowe fotografie, kwiaty, podziękowania oraz rozmowy o planach na wakacje.
 
Jeszcze raz dziękujemy za wspólne chwile  spędzone w roku szkolnym, a wszystkim uczniom życzymy wspaniałych wakacji. Zapraszamy na szkolne półkolonie organizowane w okresie od 28 czerwca -   9 lipca  oraz od 16 sierpnia do 27.

Program artystyczny przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Elżbieta Stępak i Dorota Münzberger -Gąbka.  Zespół taneczny Pan Andrzej Orszulak.