WAKACYJNE RYTMY Z NIEBIESKĄ - TURNUS II.

 

Za nami drugi turnus półkolonii, a w nim  moc atrakcji. Tydzień spędziliśmy bardzo aktywnie: wizyta w muzeum rzemieślniczym, warsztaty w miejskiej bibliotece, seans filmowy, basen, wizyta w stadninie koni i w pasiece, warsztaty plastyczne.


Z wizytą gościliśmy strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy. Każde dziecko mogło ubrać hełm i kurtkę strażacką i za pomocą profesjonalnego sprzętu spróbować swoich sił w „gaszeniu pożaru”.
 

 


W trakcie warsztatów prowadzonych przez Publiczną Bibliotekę Miejską, poznaliśmy legendę o Biesie i Czadzie oraz dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa Bieszczady.


Podczas kolonii wyruszyliśmy na spacer szlakiem wybitnych osobistości związanych z Krosnem, poznaliśmy historie miasta i główne jego zabytki.
 

 


Piękna słoneczna pogoda sprzyjała kąpielom w otwartym basenie.


Odwiedziliśmy pasiekę

  

i stadninę koni.
 

 


To już koniec lipcowych edycji półkolonii. Kolejne już od 16 sierpnia. Zapraszamy serdecznie oprócz naszych uczniów, dzieci nowoprzyjęte. Aby zgłosić dziecko należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z sekretariatem szkoły.