Zaproszenie na Światowy Dzień Zespołu Downa

 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Niebieska 21" serdecznie zaprasza do udziału w przemarszu ulicami miasta Krosna z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa

Mając liczne doświadczenia z dyskryminacją, lękiem przed kontaktem z dziećmi niepełnosprawnymi staramy się podnosić świadomość społeczną dotyczącą niepełnosprawności prowadząc różnorodne działania. Jednym z nich jest współorganizowanie - łacznie z Fundacją 21 oraz Niepublicznym Przedszkolem Inetgracyjnym "Planeta 21" obchodów z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Święto to obchodzone jest 21.03 (jako symbol dodatkowego – 3 chromosomu na 21. parze chromosomów). 
Jednak w tym roku, ze względu na to, iż dzień ten przypada w sobotę, przemarsz zostanie zorganizowany w piątek 20.03.2020r. Rozpocznie się przed budynkiem Fundacji 21, przy ulicy Wolności 1. Po dotarciu na Rynek Krosna przewidziane są atrakcje dla uczestników (szczegóły na plakacie).

Naszą ideą jest, aby w tym wyjątkowym dniu zjednoczyć wszystkich mieszkańców, tak aby pokazać osobom z Zespołem Downa, że są ważną częścią społeczności, że dostrzegamy ich trudności i akceptujemy ich takimi jakimi są. Tylko dzięki prowadzeniu takich inicjatyw jak nasza możemy zwiększać świadomość ludzi dotyczącą niepełnosprawności, uczyć tolerancji i szacunku dla osób z deficytami.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.